Pudełko Kolekcjonera Paladynów Zachodniego Królestwa – recenzja!

Jeśli jesteście fanami Paladynów oraz serii Zachodnich Królestw, to mam coś specjalnie dla Was! Najwyższa pora sprawdzić, czym jest Pudełko Kolekcjonera, jak się sprawuje i czy warto się nad nim pochylić?

Brazil: Świt Imperium – recenzja!

Zapraszam Was na recenzję strategiczno-ekonomicznej gry Brazil: Świt Imperium, zaprojektowanej przez Zé Mendesa. Brazil przenosi graczy do czasów wielkich odkryć (XV — XVI wiek) i światowej ekspansji terytorialnej ówczesnych europejskich potęg. Jeśli jesteście ciekawi dalszego ciągu tej historii, czytajcie dalej!

Canvas: Lustrzane Odbicia – recenzja!

Coś dla fanów malarstwa i ciekawego nietuzinkowego set collection. Dodatek do gry Canvas w polskiej wersji językowej. Czy jest wart Waszej uwagi? Przekonajcie się sami, czytając moje swobodne i lekkie wypociny. Zapraszam!

Paleo – recenzja!

Jeszcze 3 tygodnie sądziłem, że całe to przereklamowane Paleo mam w…. Co z tego, że zdobyła Kennerspiel des Jahres, że zagranica lubi, że na BGG średnia ocen podchodzi pod 8.0? W teorii nic nie miało prawa mnie do tego tytułu przekonać, ale przypadek sprawił, że w nią zagrałem i… Zapraszam na króciutką recenzję!

The Whatnot Cabinet (Rebel – Moje Skarby) – recenzja!

Już niebawem, bo prawdopodobnie w I kwartale 2022 roku, Rebel wyda Moje Skarby, kolejny bardzo ciekawy familijny tytuł, skierowany do szerokiego grona odbiorców. Sprawdźmy, czy warto zainteresować się tym pięknie wykonanym sympatycznym fillerkiem? Zapraszam na króciutką recenzję.

Spór o Bór – recenzja!

Spór o Bór to najnowsza reinkarnacja gry Schotten Totten, cenionej karcianki Reinera Knizii z 1999 roku. Za nowe, prześliczne i bardzo ciekawe wydanie odpowiedzialne jest wydawnictwo Muduko. Czy po 2 dekadach, ten oldschoolowy tytuł jest w stanie zaistnieć na rynku? Cóż… zapraszam do recenzji!

Insert – Viticulture z dodatkami + podstawki na karty WarBox – Recenzja!

Krótki opis oraz analiza insertu do gry Viticulture firmy WarBox oraz funkcjonalnych podstawek na karty tej samej marki. Jeśli szukacie dobrej jakości insertu w przystępnej cenie, to mam tu coś dla Was!

Insert e-Raptor – Gloomhaven: Szczęki Lwa – Recenzja!

Dzisiejsza recenzja nie dotyczy gry, ale drewnianych komponentów, a dokładnie insertu do gry Gloomhaven: Szczęki Lwa. Jeśli chcecie się dowiedzieć, czy warto w niego zainwestować czas i pieniądze, zapoznajcie się z krótką recenzją, którą specjalnie dla Was przygotowałem. 

Kamienna Mandala – recenzja!

Kamienna Mandala to nowoczesna, abstrakcyjna gra logiczna, która postara się powalczy o uwagę graczy na rynku zdominowanym przez Azule i inne Sagrady. Nie jest to proste zadanie, ale kto nie gra, ten nie wygrywa. Szczególnie że nowoczesne gry logiczne przeżywają w ostatnich latach boom, a projektanci i wydawcy na pewno nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Sprawdźmy, czy ta sztuka się jej udała?

Dinosaur World (edycja Kickstarter) – recenzja!

Najnowsza gra ze stajni Pandasaurus Games daje nam niepowtarzalną — ta, jasne — szansę zarządzania rozbudowanym Parkiem Jurajskim. Czas zadać pytanie, czy Brian Lewis — ojciec sukcesu Dinosaur Island — stworzył giganta pośród gier o tematyce jurajskiej, zagrażającego niekwestionowanej dominacji Dinogenic? Sprawdźmy!